Stel vraag

Scheiden & Alimentatie

Particulier


Goedendag,
Ik heb een vraag over het recht op inzage.

Ik sta onder bewind en ervaar wat problemen met mijn bewindvoerder.
Ik ben daarom bewijsstukken aan het verzamelen om de bewindvoering op te heffen.

Nu is mijn vraag mag ik bij mijn energie leverancier gegevens op vragen of betalingen wel of niet gedaan zijn en of ik hiervan een kopie en/of email van kan krijgen.
Valt dit ook onder recht op inzage?

Ja, u mag altijd om inzage vragen. De energieleverancier kan wel besluiten u geen inzage te geven juist omdat u onder bewind gesteld bent. Wellicht is het handiger om bij uw vraag te vermelden waarom u inzage/kopie wilt in de betalingen. De kans is dan groter dat de leverancier u wel het bewijs geeft waar u om vraagt.

Beoordeel dit antwoord:

Reactie van de vraagsteller

Volgens artikel 15 avg kan ik mijn gegevens opvragen.
http://www.privacy-regulation.eu/nl/artikel-15-recht-van-inzage-van-de-betrokkene-EU-AVG.htm

Er staat nergens bij dat ze dit mogen wiegeren omdat ik in beschermingsbewind zit



Gratis antwoord op juridische vraag

Stel vraag