Stel vraag

Verzekering & Schade

Particulier


Een aantal dagen geleden heeft mijn zoontje (11 jaar) zijn hond uitgelaten. Ik was zelf in de buurt dus er kon weinig fout gaan. De buurjongen zag mijn zoontje en fietste richting zijn kant op. Onze hond zag dit ook en rende richting de buurjongen. Het was absoluut niet zijn bedoeling om te bijten of iets dergelijks. De hond is altijd enthousiast en heeft niemand kwaad gedaan. De buurjongen schrok wel van de hond en viel van zijn fiets. De buurjongen heeft gelukkig zelf niets aan overgehouden. Zijn moeder heeft wel aangedrongen dat we de reparatie van zijn fiets betalen omdat wij de hond los hebben laten lopen. Moet ik nu de reparatie betalen?

Alvast bedankt.

Geachte heer/mevrouw,

In uw situatie is art. 6:179 BW van toepassing. In dit artikel is vastgelegd dat de aansprakelijkheid van (getemde) dieren een risicoaansprakelijkheid is. Dit betekent dat het niet uitmaakt of u nu schuld had of niet. U bent als eigenaar aansprakelijk voor de aangerichte schade indien uw hond uit eigen activiteit naar de buurjongen is gaan rennen. Het is dus belangrijk om na te gaan of er sprake is van schade die aangericht is door een eigen activiteit van het dier. Is dit het geval dan bent u aansprakelijk. Aangezien uw zoon jonger is dan 14 jaar bent u als ouder aansprakelijk voor de schade van de buurjongen.

Beoordeel dit antwoord:


Gratis antwoord op juridische vraag

Stel vraag